пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Якого кольору зима?

Заняття для молодших дошкільнят з курсу «Логіки світу» у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України


Про заняття-знайомство для молодших дошкільнят з курсу «Логіки світу» читайте тут


Вже і озирнутися не встигли, а прийшла до нас красуня-зима, щоправда вона не спішить вступати у свої права: сподіваємося, що до нового року вона нам ще подарує сніг та морозець. Тож на заняттях «Логіки світу» у Дошкільній академії наступила черга циклу занять про зиму. Робимо акцент на порівняння активізацію життєвого досвіду дітей (хоч він ще і невеличкий). Вивчаєм та закріплюємо прикмети зими. А ще є чудова нагода закріпити знання основних кольорів, геометричних фігур і порахувати.

Дивлячись на фотографії дітки збирали палітру зимових барв. Які кольори ми бачимо навколо? А чи є у зими зелений колір? Звичайно є: ялинки та сосни так і залишилися зеленими. А якої барви більше всього у зими? Чому? Що зимою біле? Вже традиційним стало перетворення осені на зиму: дітки (помічники зими) самі вирішують, у якому порядку діятиме чарівниця-зима, бачать наслідки її дій (на екрані діти бачать інтерактивний мультфільм, подіями якого керують дітки та педагог). Так малятам легше зрозуміти, коли ж саме осінь перетворюється на зиму, визначити найголовніші прикмети зими.
Цікавим особисто для мене досвідом стало використання картин сучасних художників на занятті як сюжетних картин. Цього разу ми з дітками розглядали зимові картини Роберта Дункана. Веселі і дотепні, теплі, світлі та променисті картини художника чудово прикрасили заняття: на них цікаві та знайомі дітям сюжети, сміх, хороший настрій, завжди якась цікавинка та несподіванка. Саме такі картини допомогли малятам пригадати зимові забави, обов’язкові зимові справи (розчищення доріжок, підгодівля птахів тощо), показали, як потрібно уважно ставитися до інших, особливо найменшеньких.




Дуже цікавою була розмова з дітьми про те, чи гріє взимку сонечко, легкий чи важкий сніг, як потрібно вдягатися взимку, і, навіть, роздивилися справжні сніжинки. А ще слухали симфонію природи взимку, рухами показували вітер, хуртовину…

Ідеї до зимового заняття з малятами читайте за посиланнями

ЗАВАНТАЖТЕ зимові презентації на сайті журналу «Джміль» за посиланням

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 років



Автор: Ірина Стеценко

Немає коментарів:

Дописати коментар