пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Знайомимося з КУТАМИ

Заняття для молодших дошкільнят з курсу «Логіки світу» у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України 


Про зимові заняття для молодших дошкільнят з курсу «Логіки світу» читайте тут



Ознайомленню з геометричними фігурами в технології «Логіки світу» приділяється велика увага: це фундамент геометрії, одного з найскладніших і найпрактичніших розділів математики, це і моя потреба розширити та поглибити знання дітей, порівняно із діючими програмами розвитку дитини дошкільного віку. Глибоко зрозумівши основні поняття, пов’язані з геометричними формами (кут, сторона, вершина та їх аналоги у просторі — грань, ребро), діти легко засвоюють матеріал далі, їм легше узагальнювати.
Вже з молодшого віку (3–4 роки) діти ознайомлюються з квадратом і трикутником, рахують їх кути. Це легко зробити, навіть, вивчити як віршик можна скільки кутів яка фігура має. Але акцент на тому, що у ТРИкутника ТРИ кути, тому він так і називається, ставиться далеко не завжди. Чому? Тут для дітей немає складності. Потім — квадрат — ЧОТИРИ кути, прямокутник — ЧОТИРИ кути. Що у цих геометричних фігур спільного? Кількість кутів. То ці фігури можна назвати ЧОТИРИкутниками! А далі діти легко узагальнюють — П’ЯТИкутник, ШЕСТИкутник… І не потрібно для цього чекати першого класу: все можна легко, дотепно і гармонійно розповісти вже дошкільнятам. Решта назв фігур — словесна дитяча творчість.
Тому «Логіки світу» ми починаємо з ознайомлення з геометричними фігурами та кутами. Знаходимо кути навколо, дивимось, спостерігаємо, розуміємо, що вони різні — бувають більшими і меншими, у просторі та площині… Вчимося рахувати та порівнювати кути, визначаємо кількість кутів у різних — випуклих та невипуклих геометричних фігурах. А ще цікаво складати кути з олівців — виходить, що навіть з двох олівців можна скласти і один кут, і два, і чотири кути… А скільки кутів може вийти з трьох олівців? Чотирьох?




А ще цікаво конструювати кути — будувати лабіринт з кутів, а потім блукати його доріжками. Не забудьте, що з трикутників та квадратів можна викласти багато цікавих силуетів, а якщо до них приєднається ще й круг…




А ще дуже весело порівнювати силуети різної форми та шукати однакові.





Щоб прочитати інші публікації з цієї теми знаходьте на блозі у хмарі слів ключові слова «Дошкільна академія “УнікУм”».

Сайт Дошкільної академії «УнікУм» — unikum.org.ua
Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 років



Автор: Ірина Стеценко

Немає коментарів:

Дописати коментар