Серія книжок із STREAM-освіти

четвер, 24 грудня 2015 р.

Свята: «Новорічні пригоди Петрика та Марійки»

Заняття з пізнавального конструювання у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України 


Початок приємного ланцюжка свят тут

Це усміхнене святкове заняття-сюрприз, на якому ми закріплюємо з дітьми знання прикмет зими, нагадуємо малятам про «чарівні» слова — дякую, будь ласка тощо, показуємо справжні сніжинки, закріплюємо знання геометричних фігур та вміння рахувати. А головне — просто щиро радіємо разом з дітьми приходу зими, зимовим святам та відпочиваємо.
Напередодні свята Нового року завжди трапляються дива, всілякі приємні несподіванки, сюрпризи, пригоди… Так сталося і цього року з Марійкою і Петриком… Дітки ліпили сніговика із снігу, він вийшов гарним і нарядним. А було це перед святом Нового року, тож сніговик ожив і подарував малятам ялинку-красуню. Щоб гарно вбрати ялинку, потрібно було розгадати загадки хитрющого Сніговичка. Малята дружно відповідали на запитання Сніговичка, тож ялинка-красуня на екрані проектора прикрасила нашу кімнату. Навіть сонечко до нас на гостини зазирнуло!
Першою основною конструкцією був кумедний усміхнений сніговичок. Дві нижні кульки Сніговичка будувалися майже однаково, тому дітки справилися швидко (другу кульку будували майже за аналогією). Над голівкою прийшлося попрацювати, тож сніговички майже готові.
Перший сюрприз — у сніговичків з’явився справжнісінький ніс-морквинка (педагог заздалегідь виготовила його з кольорового паперу).
Другою конструкцією, звичайно ж, була красуня-ялинка. Дітки швидко зрозуміли принцип її побудови, тож і ялинковий яскравий міні-ліс на столі не забарився.
Другий сюрприз — малята кожний по-своєму прикрасили маленьку ялиноньку з картону, яка могла стояти, як справжня. Це подарунок додому!


Третій сюрприз — дітки отримали святковий дощик, який зробив нашу новорічну композицію по-справжньою святковою і нарядною. Ось дивіться! Красота!
А от четвертим сюрпризом стала пісня про сніжинки, під яку дівчатка кружляли, прикрасивши себе дощиком.
Пісня «Сріблясті сніжинки» (слова Раїси Паніної, музика Андрія Варламова)


Тож заняття вийшло неочікуваним, повним приємних несподіванок і сюрпризів! А тепер перші у Дошкільній академії КАНІКУЛИ! 

До зустрічі у Новому році!


Щоб прочитати інші публікації з цієї теми знаходьте на блозі у хмарі слів ключові слова «пізнавальне конструювання».

Сайт Дошкільної академії «УнікУм» — unikum.org.ua
Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

Пригоди Марійки та Петрика у місті: «Мандрівка містом»

Заняття з пізнавального конструювання у Дошкільній академії «УнікУм»


Початок подорожі Петрика і Марійки читайте тут

От і закінчується перший зимовий місяць і приходить пора зимових свят, мабуть тому так хочеться незвичайного, дивовижного, усміхненого, радісного… Тож і ми постаралися в останній тиждень перед невеличкими різдвяними канікулами провести заняття з присмаком свята. На першому з таких занять ми з малятами подорожували містом — показували Капітошці магазин, поліклініку, стадіон, цирк.
Свято святом, а серйозні завдання ніхто не відміняв. На занятті ми формуємо життєву компетенція дітей: звертаємо їхню увагу на будівлі міста, які потрібні кожному мешканцю — магазин, поліклініка, — обговорюємо навіщо вони потрібні, коли люди йдуть до них; розширюємо уявлення дітей про будівлі — стадіон. І нарешті обговорюємо з дітками, що можна побачити в цирку.
Малята завжди охоче мандрують, тож мандрівка пройшла-промайнула швидко і весело. Дітки пригадували, що знають про знайомі будівлі, педагог доповнювала їхню розповідь. Емоційною веселою крапкою у віртуальній мандрівці була пісня “Цирк, цирк, цирк” у виконанні Юрія Нікуліна. Послухайте! Малятам дуже сподоблося!Після такої веселої подорожі, і будувалося весело. Першою основною конструкцією був цирковий артист — ведмедик. Це складна конструкція, тому дітки будували її за показом педагога, яка коротко коментувала свої дії, акцентувала увагу, які деталі і як саме потрібно покласти для зміцнення конструкції. Ведмедики вийшли дуже кумедними :))Друга основна конструкція — циркова карета для виступів артистів. Під час її конструювання діти закріплювали вміння класти кубики через один виступ, будувати дах, а це було не так просто! Карета вийшла дуже святковою та якнайкраще придатною для гри: дівчатка акуратно розставили артистів, а потім довго возили карети, показуючи одна одній як виступають її артисти.
А придумщиця — Ліза швидко з карети зробила коляску для іграшок-друзів своєї ляльки (вона і висотою добре підійшла), старанно добирала артистів відповідно кольорам конструкції — вийшло дуже стильно.Щоб прочитати інші публікації з цієї теми знаходьте на блозі у хмарі слів ключові слова «пізнавальне конструювання».

Сайт Дошкільної академії «УнікУм» — unikum.org.ua
Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко