Серія книжок із STREAM-освіти

четвер, 17 березня 2016 р.

Подорож Україною: «По деревам стриб-скок: БІЛОЧКА»

Заняття з пізнавального конструювання у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України 


На занятті продовжуємо подорожувати нашою країною — пригадуємо, чому вибрали для мандрівки саме потяг, показуємо звідки і куди їдемо (нагадую, мета нашої мандрівки — Карпати). Звичайно, діти не одразу опанують карту — це ще складно для їх віку, але якщо систематично показувати карту на різних заняттях, під різними приводами, діти поступово опанують цю складну тему.
В горах можна не тільки гуляти лісами, а й кататися на лижах, санчатах, сноубордах...
Важливою частиною заняття є розмова про правила безпеки на гірці. Ця тема особливо важлива ще й тим, що у дитячих садках, як правило на такі правила безпеки уваги не звертають, а взимку, якщо є сніг, діти часто можуть потрапити у подібні ситуації.
Розваги — це добре і весело. Обабіч траси для катання є стільки цікавого і дивовижного! Заглибимося в ліс, підемо туди, де не чути галасу з траси. Тихо… Чутно, як сніг рипить під ногами, як інколи з гілок падають невеликі купки снігу і навіть великі кучугури… Вони, як снігові шапки, вдягають кущі, невеликі рослини, а можуть і впасти мандрівникам на голову. Ми будемо готові до різних несподіванок і йти дуже тихо. І тоді, якщо будемо уважними і спостережливими, ми зможемо побачити у зимовому лісі його мешканців.
В лісі ми зустріли білочку. Яка білочка? Чим відрізняється від інших звірів? Як її впізнати можна? Що полюбляє? Де живе? Що білочка вміє робити добре? Спочатку розповідають діти, потім — обговорюємо почуте, педагог узагальнює, підсумовує, додає те, про що не розповіли діти, є учасником обговорення на рівні з дітьми.

Як і минулого разу — працювали двома групами — малючки раннього віку і вже звична нам команда — різновікова група (молодший — середній дошкільний вік). Основною конструкцією була білочка. Всі дітки дуже старалися, по ходу пригадували скільки у білочки лапок, які у неї вушка, який хвостик: одразу і конструювання, і природознавство, і математика. Співдружність наук і науки в житті. Науковці кажуть: якщо одночасно робити кілька складних справ, то кожна справа робиться якісніше і швидше. Саме так у нас і вийшло: не встигли і озирнутися, як застрибали у нас по столах білочки-красунічки.
Вільне конструювання у різних групах було різним: малятка створювали нарядні хатинки для своїх білочок (це було напіввільне конструювання — будиночок за словесними інструкціями — педагог розповідала принцип побудови конструкції, радила, як стіни будиночка зробити міцними — потім кожна дитинка прикрашала хатинку на свій смак), старші малята — будували дерева, разом у всіх вийшов ліс (це вільне конструювання, тому дерева у всіх вийшли різними, як у справжнісінькому лісі).
Дітки будували творчо й весело. І, звичайно, білочки одразу пострибали по деревах. Наш ліс їм дуже сподобався :))) А ще педагог дала діткам машинки, тож друзі Петрика і Марійки також могли в лісі побувати. Гостей було багато, всім було весело.
До наступних веселих пізнавальних подорожей!

Щоб прочитати інші публікації з цієї теми знаходьте на блозі у хмарі слів ключові слова «Дошкільна академія “УнікУм”».

Сайт Дошкільної академії «УнікУм» — unikum.org.ua
Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

Немає коментарів:

Дописати коментар