Серія книжок із STREAM-освіти

пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

Курчатко Сонечко продовжує пізнавати навколишній світ: «Хто де живе. ПЕСИК»

Заняття з пізнавального конструювання у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України 


Початок подорожі Курчатка читайте тут


Це заняття продовжує подорожі допитливого Курчатка Сонечка: спочатку бесіда з дітьми про те, де хто живе; потім — ознайомлення з домівками песиків. На заняті закріплюються знання про те, де живуть песики, діти отримують нові знання — вперше ми надаємо основи інженерних знань про конструкцію конури (чому конура без віконечок, чому двері не зачиняються).
Також на занятті ми поговорили з дітками про те, що песики бувають різними: наприклад, великими і маленькими. Великі песики можуть охороняти нас і наші домівки, а маленькі песики (такі маленькі, що їх самих охороняти потрібно) — це наші маленькі друзі, з ними можна пограти, погуляти, з ними весело і приємно проводити час. У великих песиків — велика конура (іноді вони живуть на вулиці), у маленьких — маленька (вони можуть жити з нами в одній кімнаті).


Будиночки для песиків вийшли дуже нарядними: одразу видно, що будували дівчатка. Вони прикрасили їх квітами, зробили нарядні дахи. Подивіться, які конструкції вийшли цього разу: програма мінімум — все до даху (конструювання за показом педагога, який, як і завжди, показував тільки принцип), дах з наданих педагогом деталей дівчатка придумували самостійно.Соня (найменшенька, їй всього трохи більше 2-х років) побудувала невисокий будиночок, але побачивши вежі на даху будиночка Лізи, придумала й собі, але розмістила їх інакше. Тож, це не плагіат, а творче втілення ідеї старшого товариша. Тільки Соня побудувала поріг (все як вдома). Для свого віку Сонічка — справжній чемпіон: молодчинка: не тільки повторює за зразком, а й придумує.

Ліза, як і завжди, побудувала креативний будинок: придумала вежу (їй взагалі подобається, коли конструкції виростають вверх), прикрасила дах ще й багатоповерховою квіточкою. А ще вона сама придумала поставити скоси навпаки (щоб вийшла трикутна ямочка): дуже оригінально і творчо. Молодчинка!Ще сьогодні була незвичайна поробка з паперу: не аплікація, а іграшка — кумедний песик, який може стати господарем щойно побудованого будиночка. Як і завжди, песик у кожного вийшов трохи різним. Він міг з комфортом розміститися у святковому будиночку! Це дуже порадувало діток: вперше у нас на занятті вони побудували іграшку з паперу, якою можна гратися.А от як дівчатка показують свої конструкції мамамТож, далі буде

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!


Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут


науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

Немає коментарів:

Дописати коментар