Серія книжок із STREAM-освіти

пʼятниця, 29 квітня 2016 р.

Хто у морі-океані живе: «Морська подорож: КОРАБЛИК»

Заняття з пізнавального конструювання у Дошкільній академії «УнікУм» Інституту обдарованої дитини НАПН України


А на початку тижня Петрик і Марійка збиралися у свою першу морську подорож. З дітками вивчаємо карту світу: говоримо з ними про те, яким кольором позначається вода. Малята пригадують, що морська вода дуже солона, хто у морі-океані живе, чим морські мешканці від сухопутних відрізняються. Педагог розповідає малятам про особливості конструкції корабля, про те, що спереду корабель завжди вужчий — це ніс, який ніби розрізає морські хвилі і кораблю легше швидко пливти.

Основна конструкція — корабель. Діти створюють його за інструкціями вихователя без зразка, закріплюючи дуже складний прийом — кладуть цеглинку зі зміщенням. Всі працюють дуже уважно і зосереджено, адже якщо не підтримати цеглинки у потрібну мить, корабель може розвалитися. Але малята вже знають, що все можна виправити і педагог допоможе вчасно підготувати корабель до плавання.
Малючки будують трохи менший корабель, у них конструкція капітанської рубки простіша. Старші дітки будують вітрило складнішим способом, навчаючись притримувати у потрібний час частину конструкції. Кожна дитинка розвиває конструкцію по-своєму, тому у кожного вийшла своя конструкція вітрила. І це здорово!
Звичайно, яке ж плавання, якщо корабель не прикрашений: дітки старанно прикрашають свої кораблі, розміщують команду, визначають, хто буде капітаном. 
Ксюша не тільки прикрашає свій корабель, а ще й будує красивий палац, творчо використовуючи дуже складний прийом. Умнічка, запам’ятала!
Наприкінці заняття наша флотілія повністю готова до морської мандрівки! Сім футів під килем!Щоб прочитати інші публікації з цієї теми знаходьте на блозі у хмарі слів ключові слова «Дошкільна академія “УнікУм”», «пізнавальне конструювання».

Сайт Дошкільної академії «УнікУм» — unikum.org.ua
Більше про Дошкільну академію «УнікУм» читайте тут

Дізнатися про всі справи Дошкільної академії «УнікУм» можна у групі FaceBook. Ласкаво просимо!

науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

Немає коментарів:

Дописати коментар