вівторок, 17 квітня 2018 р.

Класифікуємо все навколо: іграшки

Ще раз про математику у довкіллі: розвиток функціонального мислення
Ми звикли з малятами класифікувати геометричні фігури різного розміру та кольору. Але це фактично штучні об’єкти, і їх класифікація по великому рахунку не така вже й складна. Дітям необхідно лише засвоїти певні властивості, тоді всі питання з класифікацією зазвичай розв’язуються однозначно і без розмірковувань. У цьому завданні запропоновані реальні об’єкти, які діти бачать у довкіллі, і не завжди однозначно можна віднести іграшку до певної групи. Тож необхідно розмірковувати, вирішувати, шукати певні критерії.

Саме такі завдання часто ставить перед нами і життя. Тому пропоную розв’язувати з малятами і такі завдання, готуючи їх до розв’язування «дорослих» задач.Під час їх розв’язку з’являється варіативність, неоднозначність, малята розмірковують, радяться, визначають критерії, зіставляють їх із задачею, для якої потрібна класифікація певних об’єктів.
Завдання з іграшками гарні ще й тим, що об’єкти класифікації, іграшки, можна потримати в руках і з’ясувати властивості, функції. З іграшками діти грають, їх добре знають, тому з ними малята легко експериментують, визначають функції, схоже і відмінне.
Розпочинаймо!

Знаходимо схожі іграшки

• Запропонуйте дітям об’єднати іграшки в пари. Яка властивість спільна у іграшок кожної пари?
• А тепер важливо, щоб продовжити завдання з реальними іграшками — візьміть свої іграшки і об’єднайте їх в пари.
• Яка у них спільна властивість? А можливо ви знайшли більше однакових властивостей?
• Придивіться до пар ще раз. Чи знайдете ви спільну властивість у іграшок з різних пар?

Котиться — не котиться

• Пригадайте, яка іграшка може котитися, а яка не може. Поміркуйте і об’єднайте іграшки у групи.• Знайдіть у себе схожі іграшки і перевірте свою відповідь. (Малеча може розв’язувати спочатку таке саме завдання із реальними іграшками, а вже потім переходити до комп’ютерного розв’язування, де треба уявляти.)
• Чи можете ви знайти спільні властивості у іграшок у різних групах? Об’єднайте власні іграшки у групи. Чи один варіант відповіді існує?

Таємничі пари іграшок

• Знайдіть пари схожих іграшок. Чим вони схожі? Чим відрізняються?• Чи можете ви об’єднати в пари свої іграшки? Чи один варіант відповіді існує?
• А чи можна об’єднати іграшки по три (чотири, п'ять)? Як саме?

Колекція вправ


А тепер ГРАТИСЯ!!!!!!!!


Далі буде...


науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 років
Автор: Ірина Стеценко

2 коментарі: