Серія книжок із STREAM-освіти

вівторок, 22 квітня 2014 р.

Pinterest: яскраві маячки в океані інформації

Інформаційні технології — для ВСІХ


Інтернет нагадує мені мурашник, у якому користувачі-мурахи старанно шукають інформацію, перекладають на різні мови, класифікують, систематизують, надають у зручному вигляді, розміщують на різних ресурсах, який кожний по-своєму просуває (адже у кожного є свій особливий читач). І виходить, що одна й та сама інформація може бути наданою і формулами, і текстом, і графікою…

Кожен може обирати для себе найзручніше подання інформації: відповідно типу сприйняття інформації, професійних потреб, особливостей своєї країни, віку... До того ж «розпорошеність» інформації по різним ресурсам допомагає швидко шукати її різним людям. І це здорово! Кожен може знайти інформацію у зручному для себе поданні, використати по-своєму, знайти для неї іншу форму подання та передати далі, зробити її цікавою та доступною різним людям.

Ознайомимося з новою мережею Pinterest, яка дає змогу надавати інформацію у доступному вигляді, зручно її систематизувати, розуміти людям з різних країн.
Знайомтесь — Pinterest


Уявіть, що Вам потрібно запам’ятати важливу інформацію (а можливо це дрібничка, але саме зараз вона особливо важлива для нас). Часто ми занотовуємо інформацію на стікерах і приклеюємо їх на зручних для нас місцях (дошках, екрані комп’ютера, стінах, холодильнику тощо). Але коли таких нотаток збирається багато, дуже важко не розгубитися і швидко знайти потрібну (та й загубитися нотатка може — відклеїтися, наприклад). Тож цілком ймовірно, що Ви досягнете не упорядкування інформації, а створите її хаос.Pinterest надає нам можливість використовувати звичну та зручну для нас форму нотаток: робить наші нотатки (Піни — Pin) яскравими (до кожної нотатки можна надати зображення або відеофрагмент), дає нам змогу організувати тематичні дошки і розміщувати на них наші Піни.Наприклад, у мене зараз є 32 дошки (на них розподілено понад 5 000 Пінів): • бесіди з дітьми по картинам, • балет, танець, рух...,  музика, • пізнаємо світ разом, • мої фотографії, • цікавинки в Інтернет,  мысли для размышлений,  медіаресурси у дитячих садках і початкових школах, • картинна галерея для дітей, • публікації про освіту, • бесіди з дітьми про музику, • тварини, • рослини, • природа Землі,  архітектура з усіх сторін,  дивовижна морська галька,  голь на выдумку хитра,  обманываться рад,  батьки у світі тварин,  малята у світі тварин,  лучше гор могут быть только горы,  пам'ятні місця,  наша рідна мова,  життя у морі-океані,  пісні нашого часу,  скульптура,  птахи,  насолодження творчістю,  Лего-дива,  для майбутніх інженерів квітуча земля.

Пін як одиниця інформації


Кожний Пін зберігає інформацію про сайт, на якому можна знайти докладнішу інформацію, короткий Ваш коментар щодо знайденої інформації, коментарі інших Пінерів (користувачів мережею), інформацію про те, як інші Пінери розповсюджують Ваш Пін тощо. Головне, що мережа дає змогу зберігати джерело інформації (якщо ми знаємо його), автора, його ідею, тож таке розповсюдження є поширенням і перетворенням, а не плагіатом.Пін, про одну й ту ж інформацію Ви можете прикріпити до різних дошок, дещо по-різному його подавши (наприклад, змінивши картинку, напис-коментар тощо). Також ми можемо розглядати Піни інших користувачів та прикріплювати їх до власних дошок (ми завжди при потребі зможемо встановити власника Піна).

Можливості Pinterest


У кожного з нас може бути свій профіль в Pinterest, так само як і в інших соціальних мережах. Цікаво та зручно те, що профіль в Pinterest можна пов’язати з власними профілями в інших мережах — FaceBook, Twitter, Google+, Gmail, YahooНаприклад, як тільки я додаю Пін до будь-якої дошки, інформація про мою дію у Pinterest одразу з’являється у стрічці моєї хроніки у FaceBook. Будь-яка дія в Pinterest щодо моїх Пінів (підписки інших користувачів, пересування Пінів на їхні дошки, лайки та коментарі моїх Пінів тощо) може відображатися у моїй електронній пошті.


Також мої друзі у FaceBook з мого профілю можуть увійти в мій Pinterest або переглянути мої Піни, не виходячі з FaceBook.

На дошки, що особливо сподобалися, або всі Піни профілю будь-якого Пінера Ви можете підписатися, тоді всі Піни відображатимуться у Вашій стрічці Пінів.Віджет Pinterest можна поставити на будь-який електронний ресурс: Ви можете створити віджет на всю стрічку Пінів або окремі віджети для кожної дошки.Краще раз побачити, ніж багато разів почути. Тож на відео Ви можете переглянути основні моменти роботи в Pinterest.
Використання Pinterest у педагогічній діяльності


Pinterest можна використовувати • як одну із зручних форм подання інформації, • для зберігання нотаток з картинками, • як тематичний каталог сайтів, • для цільового розповсюдження інформації у різних мережах, • опублікування перебігу та результатів проектної діяльності,  тематичний каталог фотографій і картин.
А також для
• дистанційного навчання — педагог на дошці кожної людини, що навчається, публікує Пін-завдання; учень виконує завдання і публікує відповідь (статтю, реферат тощо) на своєму Інтернет-ресурсі (розміщує Пін-відповідь), або знаходить відповідні посилання в Інтернет і публікує Піни (або створює нову дошку), або публікує серію фотографій з підписами (один Пін — одна фотографія) тощо);
• компактного розміщення матеріалів за темою або до певного заняття (для себе, або для своїх учнів, або для колег);
• розповсюдження об’яв — у коментарях одразу можна побачити хто прочитав, як відреагував тощо;
• впорядкування інформації — можна впорядковувати власну інформацію, а можна давати завдання учням (зібрати і впорядкувати інформацію до певної теми або впорядкувати вже знайдену інформацію за певним принципом).


Отже, що Pinterest — це:

• яскраве, дотепне, наочне подання інформації;

• швидке розповсюдження інформації одразу у різних напрямах;

• інтуїтивно зрозуміле подання інформації; 

• розповсюдження інформації у різних мережах (FaceBook, Twitter, Google+) і різних ресурсах (сайтах, блогах тощо);

• цікава реклама;

• швидке створення тематичних добірок;

• можливість розставити акценти в матеріалах або по-різному розставити акценти у одному й тому ж матеріалі;

• зручна систематизація інформації;

• можливість подавати одну й ту ж інформацію у різних місцях різними способами;

• можливість по-різному систематизувати інформацію, в тому числі і на блозі, показати її читачу з різних точок зору, різні способи використання інформації.


Користуватися Pinterest тільки недавно розпочала, тому навожу ще небагато способів використання цієї мережі, але сподіваюсь, що Ви продовжите цю справу, поділитеся інформацією з колегами, знайдете цікаві та зручні способи використання оригінальної мережі Pinterest. 

Постійно оновлюватиму цю сторіночку :))) Стежте за моїми публікаціями!


Успіхів! Чекаю листів!


Віджет моєї дошки «Комп’ютери у дитячих садках і початкових школах»
науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

9 коментарів:

 1. Спасибки огромное! Буду использовать!

  ВідповістиВидалити
 2. Дуже дякую за корисну інформацію....Це особливо цікаво для мене як для початківця у освоєнні Інтернетмережі...ДЯКУЮ ЩИРО

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую і Вам! Приєнуйтесь! Якщо потрібно, запитуйте :))))

   Видалити
 3. Ирина, очень нужная для меня сейчас информация, спасибо! Тоже интересуюсь, как можно использовать Пинтерест для педагогических целей. Если захотите - приходите на мой мастер-класс https://mkpinterest.blogspot.ru/

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Наталия, спасибо большое. Как будет время обязательно посмотрю Ваш блог :)))) Мне очень приятно, что моя работа интересна :)))) Приходите в мои группы: там много интересного http://informaciaforall.blogspot.com/2016/07/blog-post.html Успехов!

   Видалити