понеділок, 1 липня 2019 р.

«Велика сила маленької насінинки…»


Фестиваль STREAM-освіти у ЗДО «Дзвіночок» м. Шостки — продовження


Початок розповіді про Фестиваль STREAM-освіти у ЗДО «Дзвіночок» м. Шостки читайте тут




Представляю цікаве творче впровадження альтернативної програми формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» — ЗДО «Дзвіночок» (м. Шостка, Сумська обл.).

Заняття «Велика сила маленької насінинки…»

Вихователь Олена Гришкова, група «Добрики» (молодший дошкільний вік)

Малюки, як справжні дослідники, досліджували, згадували, робили висновки, розповідали про те, як весною пробуджуються рослини.
Що найперше — проростають з корінців… а ще рослини виростають з насіння та цибулин. Цибулинки, як насіння, є і у овоча-цибулини, і у квіток крокуса, тюльпанів.






Знайшли малесенький росток у цибулі, роздивилися корінці та зелені пір’їнки, що виросли з цибулин, які ж самі і посадили раніше. Помітили, що світло, волога та тепло мають велике значення для рослин.
Пір’їнки цибулини, що виросли у темряві, дуже відрізняються від тих, що росли на підвіконні. Вони бліді і покручені. А цибулинка, яка лежала на таці, теж проросла і свої росточки-пір’їнки повернула до сонечка і світла.






Порівняли цибулинки з квасолинами, знайшли відмінності, порівняли сухі квасолини з тими, що лежали у вологій серветці один день, три дні, тиждень, вербалізували відмінності.








За допомогою технічних засобів поспостерігали, як велика сила маленької насінинки допомагає квасолині проростити, куди направляється корінець, а куди — стебельце, коли з’являються листочки. Порівняли кущики квасолі, висадженої в різний час.












А в кінці, LEGO-чоловічкам, у яких є будинок і свій город, допомогли з LEGO-цеглинок сконструювати LEGO-цибулинки.




Дякую за творче впровадження!

Далі буде…


науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 років