субота, 20 квітня 2013 р.

Коротко про себе


Закінчила Київський політехнічний інститут, за фахом — інженер-математик. Але ще раніше, ніж стала інженером, стала вчителем: уже на четвертому курсі працювала вчителем інформатики в старших класах спеціалізованої школи, потім — у середніх і молодших, а після закінчення вишу прийшла в дитячий садок. Тож маю досвід роботи з дітьми від 3-х до 17-ти років. Так і народилася розвивальна технологія «Логіки світу» для дітей від 4 до 12 років.
Усі знання математика й інженера передаю в статтях, книгах і на семінарах вихователям, вчителям, студентам: не завжди в наших програмах є глибина й широта знань, необхідна зараз уже в дитячому садку. Працюю науковим співробітником у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем Національної академії наук України й Міністерства освіти і науки України. Автор понад 300 публікацій (з них 49 книг, зокрема 3 програми, 1 монографія, 3 підручника). Один з авторів комплексної освітньої програми «Дитина в дошкільні роки» (керівник Катерина Крутій)альтернативної програми формування культури інженерного мислення в дошкільників “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт”, комплексної освітньої програми “Стежинки у Всесвіт" (керівник Катерина Крутій).


Мої перші статті та книжки для педагогів вийшли у видавництві «Шкільний світ» — редакціях «Дитячий садок» і «Початкова освіта». Співпрацювала і з іншими редакціями видавництва — «Інформатика», «Психолог», «Управління освітою», «Біологія». Зараз я співпрацюю з видавництвами СвітичЛІПС і видавцем Олегом Філюком, а мої статті можна прочитати у науково-практичному журналі «Дошкільна освіта», науково-методичних журналах «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль», «Учитель початкової школи», Інформаційному збірнику для директора школи та завідувача дитячого садочка та наукових виданнях.
Основна наукова тема — застосування інформаційних технологій у дошкільній та початковій освіті, STREAM-освіта. Приділяю велику увагу розвитку мислення дітей: адже вміння нестандартно вільно мислити, виробляти нові ідеї, доводити правильність своїх висновків, життєздатність своїх теорій необхідні фахівцеві будь-якої галузі — від артиста до інженера.

Звучить дуже строго, не по-дитячі серйозно? Але зараз час такий: щоб іти вперед треба багато чого вміти й знати, учитися переборювати труднощі, бачити мету й завзято йти до неї, бути оптимістом, уміти радіти навіть маленьким удачам... А основи цього народжуються в кожної людини вже в дитячому садку.
Щасти! До зустрічей!Автор: Ірина Стеценко

11 коментарів:

 1. Добрый день, Ирина!
  Хочу узнать у вас о продлении лицензии на комплекс программ "Сходинки...+" на льготных условиях. Не могли бы Вы мне ответить на почту Lubatur@ukr.net.Лицензия заканчивается через 7 дней, а пользуемся ею мы уже 6 лет. Может можно оплатить только за 5-7 кл., если 1-4 обещают сделать бесплатными? Спасибо. С уважением Любовь.

  ВідповістиВидалити
 2. Шановна Ірино! Сектор початкової освіти Хмельницького обласного інституту пропонує Вам прийняти участь у вебінарі 11 або 18 або 25 жовтня 2014року й виступити з нагальних питань викладання інформатики у 3 класі

  ВідповістиВидалити
 3. Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, де можна ознайомитись з вашими навчальними матеріалами з логіки світу. Наперед, дякую!

  ВідповістиВидалити
 4. Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, де можна ознайомитись з вашими навчальними матеріалами з логіки світу. Наперед, дякую!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго вечора, пані Оксано! Мої матеріали викладаю на блозі, готую до видання зошити для дітей 3-4, 4-5, 5-6 років (як вийдуть повідомлю), є книг трохи у мене (у видавництвах вже немає). Пишіть на мою пошту irina.altair@gmail.com Успіхів!

   Видалити
 5. Шановна пані Ірино! Від імені адміністрації Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені А.М.Темника (Запорізька область) повідомляю,що ми отримали Вашого електронного листа від 05.11.2015 щодо порушення Ваших авторських прав нашою колегою Кікоть О.І. Запевняю,що службове розслідування цього випадку буде проведене негайно. Виконуюча обовязки директора школи Деркач Т.М.

  ВідповістиВидалити
 6. Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, чи є у Вас зошит для розвитку мислення 5-6 років? Чи можна його придбати? Дякую.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня! У видавництві ЛІПС готуються наступні зошити. Зараз видані тільки 3-4, 4-5 років. Стежте за сайтом ЛІПСа http://ліпс.укр/ru/ та моїм блогом :)))

   Видалити
 7. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як придбати методичну розробку І.Стеценко "Логіки світу"?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Доброго дня! Уся література з технології "Логіки світу" зараз в тій чи іншій мірі предчставлена на блозі: здебільшого це планування та методичні рекомендації із STREAM, а також зошити "Логіки світу". Інших книдк поки що немає в продажу

   Видалити