Серія книжок із STREAM-освіти

неділя, 7 червня 2015 р.

Де живуть лісові феї?

Бесіда за картинами Mila Marquis


Як ви думаєте, хто живе у лісі? Дуже просте запитання, скажете ви: навіть маленькі дітки знають, що у лісі живуть …Так, так: про тварин і рослин годі й казати, а от хто ще живе у лісі? Дідусь Лісовичок — це його ми чуємо, коли в лісі тихо-тихо, ми йдемо стежинкою, а раптом рядом тихенько топ-топ… Це він нам показує грибочки, ягоди, красиві галявинки з чудовими квітами, казкові стежинки... Це він оберігає дитинчаток тварин, робить невидимими для злого ока рослини… Не вірите? Перевірте: мерщій до лісу, тільки зайдете у глибину і почуєте… Комусь здається, що тільки малята вірять у казку, а от художниця Mila Marquis намалювала лісових фей. Сьогодні разом з дітками роздивимось їх.


Mila Marquis

Як ви думаєте, де живуть лісові феї? Що роблять? Чи може ліс і його мешканці існувати без них? Лісові феї можуть жити на гілочках дерев, серед квіточок на галявинах, у траві та кущах… Уявіть: рано-вранці розпускається квіточка, а в середині її спить лісова фея. У лісових фей у будь-яку пору року дуже багато роботи: вони допомагають рости квітам і деревам, пильнують, щоб рослини не сварилися одна з одною і не заважали рости іншим, визволяють з біди комашок і тваринок, налагоджують дружні стосунки, особливо стежать за дитинчатками (вони ще маленькі і можуть у пастку потрапити).
— А яка ще робота є у лісових фей?
— Як їх зовуть?
— Опишіть фей (як вони виглядають, який у них характер…). Які вони? Доберіть якомога більше слів.
— Як феї ходять? Чи вміють вони літати?
— Що казково-чарівного можуть робити феї? Чи можна назвати їх чарівницями? Чому?
Подивіться, які феї ніжні та тендітні: вони нібито пір’їнки перелітають з квіточки на квіточку (мабуть бджілкам найкоротший шлях показують).

Mila Marquis

Давайте придумаємо казкову історію про те, як феї ходять у гості.
— До кого вони ходять у гості?
— Які дарунки приносять? (Не забудьте, що феї можуть творити дива!)

П. І. Чайковський «Вальс квітів» з балету «Лускунчик»Послухаймо! Можливо це особлива музика для фей?
— Опишіть музику. Яка вона?
— Це вальс: адже в такт цієї музики так легко рахувати до трьох. Спробуйте! Які рухи підходять до цієї музики? Затанцюйте вальс. Як рухалися ваші руки? ноги? А чи брала участь у танці голова? Що ще танцювало разом з вами?
— Який настрій у музики?
— Які барви підходять до цієї музики?
— А чи можуть танцювати квіти? Яким квітами має подобатися ця музика? Чому?
— Як ви думаєте, чи може бути у фей своя особлива музика?
— Які риси фей підкреслює вальс?
— Що вони роблять під музику?
— Як вдягаються для танцю?
— Затанцюймо танок фей.

Mila MarquisПригадаймо казку Шарля Перро «Спляча красуня» (за казкою композитор Петро Ілліч Чайковський створив балет). У казковому царстві-государстві у короля і королеви народилася донечка. На її день народження влаштували велике свято, на яке прийшли феї.
— Прослухайте з дітьми музику, яка описує фей.
— Намалюйте фей.
— Чим феї з казки схожі на фей на картинах художниці Mila Marquis?
— Якими дитячими музичними інструментами можна передати голос фей?

— Як ви думаєте, як мешканці казкового лісу ставляться до фей? Чому саме так?

Mila Marquis

До речі, кожний з нас може хоча б трішечки побути феєю. Поміркуймо, що таке диво? Чи бувають дива великими і маленькими? Як можна створити диво? Які дива можна створити для своїх рідних? Чи потрібна для цього чарівна паличка? Що дійсно потрібно, щоб творити дива? Чи обов’язково чекати подяку за створене диво? Яка найкраща подяка за диво? Чому?

Не забувайте, що диво диво примножує! Тож бажаю кожному навчитися бачити і творити дива!

ЗАВАНТАЖИТИ презентацію для роботи з дітьми Ви можете у спільнотах «Джміль — живопис, музика, література дітям», знайти їх можна на Google+ та FaceBook. Ласкаво просимо!


науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
автор технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 роківАвтор: Ірина Стеценко

2 коментарі:

  1. Здравствуйте, Ирина! Спасибо за сказочное знакомство с чудесными картинами Mila Marquis. Никогда не встречала... мне очень-очень понравилось! Да, Вы совершенно правы, чудо умножается, и очень бы хотелось, чтобы его умели видеть все люди! Давайте творить чудеса!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Давайте! У нас же и возраст чудесный - дошкольный!!!!!! В облаке слов выберете "беседи за картинами" и Ваше путешествие в сказку продолжится: недавно писала про сказочные картины Анастасии Столбовой, с помощью картин Дюрера мы нашли целый мир под ногами.... Удачи!

      Видалити