понеділок, 4 жовтня 2021 р.

Лайфхаки у Sl8 — перший випуск

 Поради, які допоможуть почуватися в Sl8 як вдома

 

Я в Слейті (соцмережі Sl8) вже кілька місяців: бачу як вона росте і розвивається, маю знайомих, з якими цікаво спілкуватися, читаю чудові дописи. Це були цікавенні місяці, коли я відчула нову мережу, дух вільного спілкування у ній, знайшла свій стиль постів у Слейті, навчилася і вчуся обходити гострі кути. Тож сьогодні ділюся своїми невеличкими знахідками або ж пишу про ті функції, які можуть знати не усі.

 


Як знайти нових друзів за коментарями?

Друзів можна знаходити різними способами: у публікації “Sl8 бере інтервʼю у мене” я розповідала як знаходити цікаві пости та їх авторів через функцію «Discovery» (Огляд). Сьогодні ще один спосіб. Читаєте пости — дивіться на коментарі під ними: сподобався пост — знайшли цікавий коментар — подивіться на пласти власника — можливо щось сподобається! Так я знайшла чимало цікавинок.

Нагадую, що опинитися в пласті автора можна в  один клік: клікаєте на аватарку автора коментаря, що сподобався, опиняєтеся в його профілі, ходите по пластам, читаєте пости, роздивляєтеся світлини. Якщо сподобався певний пласт, клікаєте на кнопку “Subscription” і вибираєте пласти, що сподобалися. Не забудьте потім натиснути на кнопку “Save”, щоб Слейт запамʼятав вибрані Вами пласти. 


Що робити, якщо на певний пост іншого користувача йде багато коментарів і читати їх вже набридло?

Якщо Ви прокоментували пост (тобто зацікавилися ним), Вам у Sl8 приходитимуть повідомлення про нові коментарі до цього посту. Щоб відписатися від коментарів клікайте тут — “Subscribe for comments” (Підписаний на коментарі) зміниться на “Unsubscribe for post” (Відписані від коментарів до поста), але у мене в стрічці пости настільки цікавенні, а коментарі доброзичливі і також цікаві, що я ще жодного разу не клікала на цю кнопку і думаю, що не буду. 


А показала я цю функцію для того, щоб ви не вживали таких крайніх мір без необхідності:

• Block user — Заблокувати користувача

• Hide post — Зробити пост невидимим

• Complain about this user — Поскаржитися на цього користувача

• Complain about this publication — Поскаржитися на цей пост

 

Увага! Можна зробити пост невидимим у своїй стрічці (Hide post), але повідомлення про коментарі все одно будете отримувати (принаймні так вийшло у мене під час експериментування в мережі), а потім ще не будете знати як цей пост знову зробити видимим (перейти на нього все одно зможете через коментарі).

Акуратно і відповідально ставтеся до операції Block user (блокування користувача), адже це крайня міра — краще просто відписатися від пласта J

 

Як зацікавити людей лайкати пости?

Звичайно, одне ставити скільки завгодно лайків у Facebook і зовсім інше лайкати пости, вкладаючи свої гроші, нехай це й електронні, але від цього вони не стають менш реальними. Тому слейтяне думають перед тим, як поставити той чи інший лайк (більше про це я писала у публікації “Вподобайки — це гроші!!!!”).

Як знайти свого читача та зацікавити підписатися на свої пласти, кожний автор вирішує сам. Ділюся, своїми спостереженнями: я опинилася у мережі, де освітян дуже мало, але свого читача знайшла.

У Слейті цінують щирі слова, а не передрук інших джерел. Якщо хочеться все-таки зробити саме передрук, то принаймні прокоментуйте його. Тож у Слейті читають навіть пости без картинок, що у Facebook буває не часто.

Ви маєте писати оригінальні пости із власними думками — коментувати події, писати свої роздуми щодо того, що відбувається навколо, ділитися спостереженнями, світлинами тощо.

У Слейті цінують працю у будь-яких сферах, тому діліться своїми радощами, досягненнями, цікавими світлинами тощо.

Знаходьте те, що цікаво людям, що вони не завжди помічають, що не залишає байдужим, звертайте увагу на те, що цікавить вас і обовʼязково коментуйте новину.

Подивіться, які різні теми цікавлять слейтян. Автору залишається тільки їх розумно і красиво подати. 


Будьте щирими і відвертими і точно знайдете свого читача. А якщо ви все-таки не автор, а читач, то читайте у Слейті на здоровʼя — тут цікавинка на цікавинці. Але як показує мій досвід від читача до автора один крок — просто треба наважитися його зробити: це нескладно, повірте мені.

 

Як звернути увагу на свій пост?

Слейт, як і всяка спільнота, має свої особливості: зазвичай люди зазирають у Слейт вранці, в обід та вечором. Тому, готуючи пост, зважайте на це, але вихід поста в час, коли в збирається багато людей підвищує можливість, що його помітять, але це не гарантує аж нічого. Тому час від часу навіть гарний пост слейтяне можуть не помітити, а дарма.

Тож можна ще кілька разів додатково звернути на пост увагу. Допоможуть зробити це два посилання — на пост і на пласт. Спочатку як їх знайти, а потім як їх використати. Дії, які вам треба виконати, дуже схожі: різниця в лише тому, що для копіювання посилання на пост потрібно вибрати пост, а для копіювання посилання на пласт — входимо у пласт. 


Порівняйте — спробуйте — все просто! 


Як тільки посилання ви вмієте копіювати, постає запитання про їх використання: не сумніваюсь, що існує безліч способів як це можна зробити, поділюся лише кількома.

Посилання на пост можна вставити у коментарі під іншим постом: це допоможе звʼязати ваш пост із темою іншого поста (по секрету скажу, що гарно, якщо пост, який ви коментуєте, вже досвідченого слейтянина — тоді ваш коментар можуть прочитати більше слейтян і перейти до вашого поста (звісно, якщо коментар в тему і зачепить чимось)).

Можна використати старий, перевірений в інших мережах спосіб, — посилання на інший пост залишити у першому коментарі під вашим постом, але я так не роблю J)

Посилання на пост можна використати в іншому пості — таким чином два поста поєднаються спільною темою або ж у вас виникне продовження поста. Пригадуєте, як інтригують два слова — “далі буде”? 


Підкажу, що в Слейті поки що не можна редагувати пости, тому такі посилання можна вставляти лише в “свіжі” пости — зважайте на це — враховуйте це під час планування постів.

Ще добре будувати ланцюжки постів, тоді можна піднімати таким чином і давні пости: якщо читач зацікавився одним постом, то він легко знайде решту постів ланцюжка. Таким чином у мене звʼявився ланцюжок постів про трояндове королівство у мене на дачі та інші ланцюжки.


Так само можна використати і посилання на пласт. Зараз ще зʼявилася можливість зробити посилання на профіль будь-якого слейтянина: увійдіть в профіль — клікніть на аватарку — виберіть Copy profile link — використовуйте так само, як і посилання на пост і пласт.

 

Як зробити перепост?

У Слейті існує взаємодопомога: слейтяне можуть посилатися в своєму пості на пост чи пласт іншої людини — це такий собі вже звичний нам перепост, адже зробити репост поки що не можна і, думаю, не потрібно.

Звичайно, посилання на пост чи пласт в Слейті можна залишати і будь-де, але перейти по ньому можна лише із смартфону і тільки слейтянин.

Тож не обмежуйте себе: приєднуйтеся до слейтян. Детальніше читайте в «Інтервʼю з новою соцмережею — Sl8» — Ваш інвайт — ключ-запрошення для реєстрації — VS3Kbb — переходьте за посиланням https://sl8.online/invite/VS3Kbb

 

Як викликати знайомого, не дати пропустити йому цікавинку?

Уявіть, що побачили щось цікаве, захопилися і думаєте — якби швидко розповісти це знайомим, щоб і вони не пропустили нічого цікавого — раптом не помітять. Можете у коментарі звернутися до них, написавши їх нік — починайте завжди з символу “@” і не робіть жодного пробілу. 

Наприклад, мій нік — @IrynaStetsenko Тоді ваші знайомі зможуть помітити цей ваш коментар у слейтянських подіях, які їх безпосередньо стосуються, подивившись на дзвоник. Коли цього разу я зайшла в Слейт, дзвоник був без червоного числа: це означає, що поки що для мене нічого немає, але це тимчасово J) 


Хочете більше дізнатися про Слейт? Читайте мої попередні публікації про Sl8:

Інтервʼю з новою соцмережею — Sl8

Вподобайки — це гроші!!!!

Sl8 бере інтервʼю у мене

 

Суперновина: Слейт тепер є у вебі, а це додаткові зручності: переходьте на комп'ютері за посиланням sl8.online/uk і Ви у спільноті Слейтян!


До зустрічі в Слейті!

 


Ірина СТЕЦЕНКО,
наукова співробітниця Міжнародного науково-навчального центру
інформаційних технологій та систем Національної академії наук України
та Міністерства освіти і науки України,
авторка технології «Логіки світу»
для дітей від 4 до 12 років

 

Дізнайтеся про що блог

Читайте роздуми щодо теми блогу

 

Немає коментарів:

Дописати коментар